Związek między bezsennością a ryzykiem choroby serca

Bezsenność jest związana z ryzykiem choroby serca, co potwierdzają różne badania i analizy. Warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  1. Zawały serca: W badaniu, w którym wzięło udział ponad 12 tysięcy osób, stwierdzono statystycznie istotny związek między bezsennością a zawałami serca.
  2. Niewydolność serca: Ludzie cierpiący na bezsenność mają podwyższone ryzyko rozwoju niewydolności serca, co wynika z szeroko zakrojonych badań.
  3. Zwiększone ryzyko chorób serca i zgonu: Bezsenność i bezdech senny zwiększają ryzyko chorób serca i zgonu, co ustalili naukowcy po wzięciu pod uwagę wiele czynników zwiększających ryzyko zgonu.
  4. Znaczne zwiększenie ryzyka choroby serca i udaru mózgu: Aż dziewięć na 10 osób nie wysypia się wystarczająco w nocy, co znacznie zwiększa ryzyko choroby serca i udaru mózgu, według francuskiego badania.
  5. Korzyści z lepszej jakości snu: Zła jakość snu lub bezsenność zwiększają ryzyko wystąpienia chorób serca. Dłuższy i lepszy sen (przynajmniej 6-7 godzin w nocy) wspomaga zdrowie serca.

Warto zwrócić uwagę na znaczenie snu dla zdrowia serca i w razie problemów ze snem konsultować się z lekarzem.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków