Zastosowanie akupunktury w onkologii

Akupunktura jest metodą leczniczą wykorzystywaną w medycynie chińskiej, która jest stosowana od tysięcy lat. W onkologii, akupunktura jest rekomendowana przez American Society of Clinical Oncology Chronic Pain Guideline jako współmetoda leczenia bólu w chorobie nowotworowej.Badania laboratoryjne oraz badania na zwierzętach w zakresie zastosowania akupunktury w leczeniu nowotworów sugerują, że może ona również wzmacniać system immunologiczny. W przypadku pacjentów onkologicznych, akupunktura wykazała skuteczność w zmniejszaniu uczucia zmęczenia oraz w leczeniu i zapobieganiu suchości jamy ustnej (kserostomii).

Akupunktura jest stosowana w leczeniu wielu chorób i dolegliwości oraz u chorych na nowotwory. Jednak, mimo że medycyna chińska jest stosowana od tysięcy lat, naukowcy dopiero zaczynają ustalać, czy akupunktura może być pomocna w rozwiązywaniu różnych problemów zdrowotnych.

Warto zwrócić uwagę, że w Stanach Zjednoczonych akupunktura jest praktykowana od około 200 lat, a prawo regulujące praktykowanie akupunktury stosuje ponad 40 stanów USA oraz dystrykt Kolumbii. Większość stanów USA wymaga posiadania certyfikatu wydanego przez Krajową Komisję Certyfikacji ds. Akupunktury i Medycyny Orientalnej (NCCAOM).Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków