Zaburzenia neurologiczne a sen

Zaburzenia neurologiczne i sen są ściśle powiązane, ponieważ wiele chorób neurologicznych i neuroimmunologicznych może powodować zaburzenia snu. Zaburzenia snu mogą być zwiastunem poważnych chorób, takich jak depresja, a także schorzeń neurologicznych i neuroimmunologicznych. Niektóre zaburzenia snu, które warto skonsultować z neurologiem, to:

  • Bezsenność: Jeśli próbowaliśmy już wszelakich sposobów na pokonanie bezsenności, warto udać się na wizytę do neurologa. Nieleczona bezsenność może prowadzić do poważniejszych zaburzeń, takich jak nerwica, depresja czy stany lękowe.
  • Narkolepsja: To rzadkie zaburzenie, które sprawia, że cierpiąca na nie osoba jest nadmiernie senna do tego stopnia, że w ciągu dnia zdarzają jej się niekontrolowane drzemki.
  • Bezdech senny: Sprawia, że chory w trakcie snu nawet kilkukrotnie doświadcza kilkusekundowego bezdechu.

Jeśli zaburzenia snu trwają krócej niż miesiąc, to możemy udać się po poradę do lekarza pierwszego kontaktu. Jednak, jeśli problem narasta lub utrzymuje się przez dłuższy czas, to warto wybrać się do specjalisty z dziedziny neurologii. Wczesne wykrywanie i leczenie zaburzeń snu jest kluczowe, zwłaszcza w przypadku chorób neurodegeneracyjnych.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków