Wpływ stanów lękowych na życie seksualne

Stany lękowe, takie jak zaburzenie lękowe uogólnione (GAD) i zespół lęku, mogą wpływać na życie seksualne różnych sposobów. Wpływ ten może być dwustronny, co oznacza, że lęk może powodować problemy seksualne, a także problemy seksualne mogą powodować lęk.

Wpływ zaburzeń lękowych na życie seksualne obejmuje:

  • Utratę zainteresowania sferą seksualną.
  • Niższą ogólną motywację do podejmowania aktywności seksualnej.
  • Dysfunkcje seksualne, takie jak przedwczesny wytrysk i trudności w osiąganiu satysfakcji seksualnej.

W przypadku kobiet, stany lękowe mogą powodować zaburzenia seksualne, takie jak brak satysfakcji seksualnej. Warto zwrócić uwagę, że niektóre rodzaje zaburzeń lękowych, związane z napięciem i przymusowymi sposobami jego odreagowywania (np. w nerwicy natręctw), mogą się wiązać z nadmierną aktywnością seksualną, podobną w objawach do uzależnienia od seksu bądź pornografii.

Leczenie zaburzeń seksualnych w przebiegu zaburzeń lękowych może obejmować psychoterapię, modyfikację leczenia choroby podstawowej (np. zmiana leków na działające podobnie, lecz z mniejszym wpływem na funkcje seksualne) oraz wdrożenie czasowe lub długoterminowe leków lub innych środków wspomagających funkcjonowanie seksualne. Warto również pamiętać, że ciało i umysł są połączone, a seksualność człowieka jest sferą, w której przenikają się one bardzo płynnie. Czerpanie przyjemności z seksu wymaga zarówno spokoju w głowie, jak i odpowiednich warunków fizycznych.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków