Sekrety starożytnej terapii: akupunktura

Akupunktura jest starożytną chińską techniką medyczną, która służy do uśmierzania bólu, leczenia chorób i poprawy ogólnego stanu zdrowia. Metoda ta polega na nakłuwaniu w celach leczniczych określonych miejsc na ciele człowieka, zwanych punktami akupunkturowymi, za pomocą igieł ze stali nierdzewnej.

Pierwsze wzmianki o akupunkturze pochodzą z 6-4 tys. lat p.n.e.. W III wieku n.e. lekarz Huang-Fou-mi zebrał informacje i opisał ją w książce zatytułowanej „Kia-yi-king”. W czasach dynastii Tang (618-907) akupunktura stała się samodzielną specjalnością medyczną, a w cesarskim kolegium medycznym utworzono nawet poświęconą jej katedrę.

Akupunktura wywodzi się z tradycyjnej, starożytnej medycyny chińskiej i opiera się na wierze w dwie podstawowe kierujące światem i człowiekiem siły: jin i jang. Podstawowym założeniem akupunktury jest to, że obszary na skórze powiązane są z poszczególnymi narządami wewnętrznymi, zatem stymulacja skóry za pomocą igieł w danym obszarze przyniesie ulgę w określonym stanie.

Akupunktura może pomóc w terapii niektórych schorzeń, szczególnie tych powstających na drodze infekcji, urazu mechanicznego i stresu. Stymulacja za pomocą igieł danego obszaru na skórze pacjenta poprawia przepływ krwi do powiązanego z nim narządu, co w efekcie mobilizuje siły obronne organizmu.

Warto zwrócić uwagę, że akupunktura jest metodą niwelowania dolegliwości bólowych, łagodzenia objawów, a nawet leczenia chorób przewlekłych, oraz sposobem na poprawę ogólnego samopoczucia. Wiele osób zastanawia się, czy akupunktura boli, jednak terapia tym sposobem przebiega prawie bez bólu, jeśli zastosowane są odpowiednio cienkie igły i specjalista, który dobrze zna się na akupunkturze.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków