Rola akupunktury w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów

Akupunktura jest jednym z elementów medycyny chińskiej, która może być stosowana w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). Celem leczenia RZS za pomocą akupunktury jest zmniejszenie intensywności objawów i spowolnienie rozwoju choroby.

Reumatoidalne zapalenie stawów jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy atakuje stawy i inne obszary sąsiadujące z nimi, powodując stan zapalny i urazy, zwłaszcza chrząstek i kości. Acupuncture Today wskazuje, że ze względu na sprawdzone działanie przeciwbólowe, akupunktura znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu artretyzmu.

Mimo że niektóre źródła wskazują na potencjalną skuteczność akupunktury w leczeniu bólu, w tym bólu mięśniowo-szkieletowego i bólu w przebiegu RZS, konieczne są dalsze badania w celu potwierdzenia tych wyników i ustalenia optymalnych metod stosowania akupunktury w terapii RZS.

Ważne jest również wspomnieć o znaczeniu diety w leczeniu RZS. Wprowadzenie odpowiednich zmian w diecie może pomóc w złagodzeniu objawów choroby i poprawie ogólnego stanu zdrowia pacjenta.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków