Przegląd najskuteczniejszych leków na bezsenność

Najskuteczniejsze leki na bezsenność w Polsce to leki nasenne i pochodne benzodiazepiny, takie jak zopiklon, zolpidem i zaleplon. Te leki są zarejestrowane do farmakologicznego leczenia bezsenności i mogą być stosowane doraźnie w przypadku bezsenności przygodnej lub krótkotrwałej w wyniku stresu czy innych poważnych zmian sytuacji życiowej.

Ważne jest, aby pamiętać, że leki nasenne mogą powodować skutki uboczne, takie jak obturacyjny bezdech senny czy lunatykowanie. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania leków nasennych, powinno się skonsultować z lekarzem, który zaleci odpowiedni preparat i dawkowanie.

Oprócz leków farmakologicznych, istnieją także ziołowe leki nasenne, które są dostępne bez recepty i mogą być wskazane dla osób, które mają problemy ze snem od czasu do czasu. W składzie ziołowych leków nasennych znajdują się najczęściej ziołowe wyciągi z kozłka lekarskiego, melisy, chmielu, głogu i dziurawca.

Inną opcją są suplementy diety, które pomagają wyregulować rytm biologiczny organizmu i odzyskać niezbędną ilość zdrowego, regenerującego snu. Za najskuteczniejsze uznaje się suplementy zawierające melatoninę lub tryptofan, który bierze udział w jej produkcji.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków