Pomoc w leczeniu astmy za pomocą akupunktury

Akupunktura może być stosowana jako wspomagająca metoda leczenia astmy, jednak nie powinna być uważana za jedyną metodę leczenia. W okresach, gdy ataki astmy nie są częste, a objawy są łagodne, leczenie za pomocą akupunktury skupia się na problemie podstawowym, czyli na osłabionym układzie.

Akupunktura może być stosowana w walce z astmą, ponieważ może wpływać na redukcję objawów i zmniejszenie częstotliwość występowania napadów. Warto również wspomnieć, że astma jest bardzo skutecznie leczona za pomocą medycyny chińskiej, która obejmuje akupunkturę, zioła oraz dietę.

Niemieccy badacze opublikowali w 2013 roku analizę ekonomiczną stosowania akupunktury jako metody dodatkowej przy leczeniu astmy oskrzelowej. Jednak, akupunktura nie zapobiega powysiłkowemu skurczowi oskrzeli u chorych na astmę i nie jest metodą w pełni bezpieczną, ponieważ niesie ryzyko poważnych powikłań.

W zależności od nasilenia astmy i indywidualnych potrzeb pacjenta, akupunktura może być stosowana jako uzupełnienie tradycyjnego leczenia astmy. Warto konsultować się z lekarzem i specjalistą medycyny chińskiej, aby ustalić, czy akupunktura jest odpowiednią metodą leczenia dla Twojego przypadku.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków