Nadżerki i wrzody żołądka: jak je leczyć

Nadżerka żołądka to schorzenie, które objawia się bolesnymi ubytkami w błonie śluzowej żołądka. Jej przyczyny są różne, ale najczęściej jest spowodowana działaniem bakterii Helicobacter pylori lub przyjmowaniem dużej ilości niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W przypadku nieleczonej nadżerki żołądka, może ona przeistoczyć się w wrzód żołądka lub zwiększyć ryzyko zachorowania na raka żołądka.

Leczenie nadżerki żołądka zależy od przyczyny, która ją wywołała. W przypadku zakażenia bakterią H. pylori, leczenie może trwać nieco ponad dwa tygodnie. Jeśli nadżerka powstała na skutek przyjmowania dużej ilości niesteroidowych leków przeciwzapalnych, pacjent musi stosować leki osłaniające, a terapia może być długotrwała.

W celu złagodzenia objawów i wsparcia leczenia, można włączyć do diety różne produkty, takie jak mięta pieprzowa, siemię lniane i rumianek, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Kisiel z nasion lnu może zapobiegać następnym podrażnieniom, przyspieszając regenerację błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.

Ważne jest również, aby spożywać posiłki bez pośpiechu oraz zdenerwowania oraz dokładnie przeżuwać pokarmy. W niektórych przypadkach, leczenie nadżerki żołądka może być uzupełnione o chirurgiczne leczenie nadżerki.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków