Jakie są główne przyczyny bezsenności?

Główne przyczyny bezsenności można podzielić na kilka kategorii:

  1. Stres i czynniki psychologiczne: stres, uporczywe myśli, lęk, frustracje, depresja, psychozy i zaburzenia osobowości.
  2. Zła higiena snu: niewłaściwe warunki snu, niezdolność do znalezienia odpowiedniej pozycji do snu, częste wizyty do toalety.
  3. Zaburzenia snu: bezdech senny, niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, choroby neurologiczne, przewlekłe stany bólowe lub zapalne, choroba niedokrwienna serca.
  4. Praca zmianowa: zaburzenie rytmu snu i czuwania przez pracę w systemie zmianowym.
  5. Choroby somatyczne: choroby przebiegające z silnym bólem, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, zaburzenia hormonalne.
  6. Bezsenność w ciąży: zmiany hormonalne, ruchy dziecka, lęk, niepokój i stres, częste wizyty w toalecie, trudności w znalezieniu odpowiedniej pozycji do snu, problemy z oddychaniem.

Ważne jest, aby zadbać o odpowiednią higienę snu, unikając czynników rażących i stwarzających nieprzyjemne warunki do snu. W walce z bezsennością można również spróbować domowych sposobów, takich jak preparaty ziołowe, preparaty nasenne z melatoniną czy techniki relaksacyjne, joga i medytacja.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków