Jak działają leki na artretyzm: Przewodnik pacjenta

Leczenie artretyzmu jest długofalowe, ponieważ jest to choroba przewlekła i nieuleczalna. Głównym celem leczenia jest zapobieganie nasileniu choroby i występowaniu jej objawów. W leczeniu artretyzmu stosuje się następujące leki:

  1. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ): Te leki są powszechnie stosowane w leczeniu artretyzmu, jako że zmniejszają stan zapalny i ból w obszarach stawów.
  2. Kolchicyna: Jest to kolejny lek, który może być stosowany w leczeniu artretyzmu.
  3. Kortykosteroidy: Te leki również mogą być stosowane w leczeniu artretyzmu, ale ich stosowanie jest zazwyczaj ograniczone do okazjonalnych ataków bólu.

Ważną rolę w leczeniu artretyzmu odgrywa również modyfikacja diety i stylu życia. Pacjent powinien ograniczyć spożycie mięsa, słodyczy i alkoholu oraz zadbać o codzienną aktywność fizyczną. W leczeniu napadu dny moczanowej stosuje się również leki na receptę i ogólnodostępne.

Warto zwrócić uwagę, że wczesne rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia zwiększają szansę na wyciszenie objawów choroby. Jeśli dostrzegasz u siebie objawy artretyzmu, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu, może zlecić badanie laboratoryjne na stężenie kwasu moczowego we krwi, czy wykonanie zdjęcia rentgenowskiego lub USG chorobowo zmienionego stawu.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków