Jak ciśnienie krwi wpływa na bezsenność

Ciśnienie krwi może wpływać na bezsenność, a nawet być przyczyną powstawania problemów ze snem. Nadciśnienie tętnicze dotyczy nawet 1/3 dorosłych Polaków, a wielu chorych nie wie, że ma podwyższone ciśnienie, co ma związek z bezobjawowym rozwojem tej choroby.

Nadciśnienie tętnicze może rozwinąć się na skutek zaburzeń snu, których możemy uniknąć, korzystając z odpowiedniego materaca i ergonomicznej poduszki. Do objawów podwyższonego ciśnienia tętniczego zaliczamy np. problemy z zasypianiem, częste wybudzanie się w nocy oraz ogarniającą nas w ciągu dnia senność.

Warto zwrócić uwagę, że sen wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne, pomagając utrzymać homeostazę organizmu. Brak snu oraz jego niska jakość to jedne z przyczyn problemów z ciśnieniem krwi.

Ciśnienie tętnicze jest znacznie wyższe nawet po jednej nieprzespanej nocy w porównaniu z ciśnieniem mierzonym po 8 godzinach snu. Dlatego ważne jest, aby dbało o odpowiednią jakość snu, co może pomóc w zapobieganiu rozwojowi nadciśnienia tętniczego i innych chorób.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków