Efekty depresji na zdrowie psychiczne

Depresja jest zaburzeniem psychicznym, które może mieć poważne skutki dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Wpływa na różne aspekty życia, powodując różne objawy i powikłania. Efekty depresji na zdrowie psychiczne obejmują:

  • Obniżony nastrój, utrata zainteresowań i zdolności cieszenia się.
  • Zawstydzanie dziecka jako metoda wychowania, stawianie wygórowanych wymagań i otwarte faworyzowanie rodzeństwa.
  • Nawroty nasilonych epizodów depresyjnych, występowanie zaburzeń lękowych, rozwój innych chorób psychicznych, zmiany osobowościowe, utrwalone zaburzenia seksualne, uporczywe dolegliwości psychosomatyczne, takie jak bóle głowy, mięśni i brzucha, znaczne problemy z zapamiętywaniem i przetwarzaniem informacji.

Nieleczona depresja może również prowadzić do poważnych skutków dla zdrowia fizycznego, takich jak:

  • Tysiące prób samobójczych, różnego typu ciężkich schorzeń i zaburzeń somatycznych oraz psychicznych.
  • Wpływ na rokowania w leczeniu nowotworów, współwystępowanie z cukrzycą i miażdżycą, pogarszanie rokowania w leczeniu nowotworów.
  • Zwiększone ryzyko zgonu z powodu niezdiagnozowanych i nie podanych terapii chorób, takich jak nowotwory, cukrzyca, schorzenia serca czy HIV.

Ważne jest szybkie działanie, gdy zauważymy pierwsze niepokojące objawy, mogące świadczyć o afektywnym zaburzeniu nastroju. Leczenie depresji może obejmować leki antydepresyjne, psychoterapię oraz terapię indywidualną lub grupową.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków