Depresja a twoje zdrowie seksualne

Depresja może mieć znaczny wpływ na zdrowie seksualne, powodując różne problemy i dysfunkcje. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów związanych z depresją i seksualnością:

  1. Zmniejszenie libido: Depresja prowadzi do obniżenia potrzeb seksualnych lub całkowitego ich wygaszenia.
  2. Problemy z erekcją i lubrykacją: Osoby chore na depresję mogą mieć trudności z osiągnięciem erekcji lub lubrykacji, co uniemożliwia im odbycie stosunku.
  3. Zmniejszenie satysfakcji seksualnej: Depresja, a także leki przeciwdepresyjne, mogą obniżać poziom satysfakcji seksualnej u chorych.
  4. Wpływ na relacje: Depresja może negatywnie wpływać na relacje seksualne, sprawiając, że stają się one mniej satysfakcjonujące dla obu stron.

Warto zwrócić uwagę, że po wyleczeniu depresji popęd seksualny zwykle szybko wraca do normy. W przypadku wystąpienia problemów seksualnych w związku z lekami przeciwdepresyjnymi, można rozważyć obniżenie dawki, planowanie aktywności seksualnej uwzględniając porę przyjmowania leku, zmianę antydepresantu na lek o innym profilu farmakologicznym, lub wprowadzenie „wakacji lekowych” – przerwy w przyjmowaniu leku na 1-2 dni. W każdym przypadku zmiany w przyjmowaniu leków należy konsultować z lekarzem psychiatrą.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków