Choroby zapalne jelit: jak normalnie żyć z CID

Choroby zapalne jelit to grupa schorzeń, które powodują przewlekłe zapalenie jelit, prowadząc do różnych objawów i ograniczeń w życiu codziennym. W Polsce na nieswoiste choroby zapalne jelit choruje ponad 50 tys. osób. Przyczyny tych chorób nie są znane, ale uważa się, że są one związane z przemianami we florze bacteryjnej w wyniku zmian cywilizacyjnych.

Aby żyć z chorobą zapalnych jelit, warto wprowadzić pewne zmiany w stylu życia i nawadze żywieniowej. W czasie zaostrzenia choroby powinno się stosować inną dietę niż w okresie remisji. Niestety, nie ma sposobu na całkowite wyleczenie tych chorób, chyba że we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego.

Warto również zapoznać się z informacjami na temat specjalnej aplikacji, która pozwala zdrowym osobom wejść w buty pacjentów z zapalnymi chorobami jelit, symulując objawy NChZJ i zmuszając do wykonania czynności związanych z życiem codziennym.

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy przypadek choroby zapalnych jelit jest indywidualny, a optymalne rozwiązania mogą wymagać konsultacji z lekarzem i specjalistą od diety.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków