AKUPUNKTURA SkawinaJest to najbardziej charakterystyczna fizjoterapia w tradycyjnej medycynie chińskiej, uznawana za alternatywną i uzupełniającą metodę leczenia. W dzisiejszych czasach akupunkturzyści posługują się igłami ze stali nierdzewnej (o średnicy 0,1-0,3 mm) wprowadzanymi w skórę i penetrującymi określone punkty, tzw. punkty akupunkturowe. Według teorii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, stymulacja punktów akupunkturowych pomaga odblokować zaburzone przepływy energii, sprzyjając tym samym procesowi przywracania i utrzymywania zdrowia.

Skontaktuj się z nami:

  Please prove you are human by selecting the tree.

  Akupunktura jest jednym z kluczowych elementów medycyny chińskiej. Praktyka ta polega na wbijaniu bardzo cienkich igieł w konkretne punkty na ciele, które mają pomóc w ukojeniu bólu lub w leczeniu różnych dolegliwości.

  Chińska teoria medycyny wyjaśnia, że choroby są wynikiem nierównowagi lub zakłócenia naturalnej energii ciała zwaną "Qi". Trafienie igłą w odpowiednie miejsca ma na celu zażegnanie tych nierównowag i przywrócenie zdrowia i harmonii.

  Wielu badaczy potwierdziło skuteczność akupunktury w leczeniu takich problemów jak ból pleców, migreny, nudności po chemioterapii, zespół cieśni nadgarstka, a nawet niektórych psychicznych dolegliwości.

  Choć akupunktura jest szeroko stosowana, nie jest to terapia dla każdego. Niektóre osoby mogą być bardziej podatne na komplikacje, w tym osoby z chorobami krwi, ciężarne lub osoby z rozrusznikami serca.

  Akupunktura to naturalna technika leczenia, która jest integralną częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Korzenie tej praktyki sięgają około 2,500 lat wstecz i polega na umieszczaniu cienkich igieł w specyficzne punkty na ciele pacjenta.

  Ponieważ Tradycyjna Medycyna Chińska uznaje, że choroby wynikają z zaburzeń i blokad w przepływie Qi (żywotnej energii) w ciele, akupunktura jest zazwyczaj stosowana do stymulacji i równoważenia przepływu Qi.

  Akupunktura może być stosowana w leczeniu różnych schorzeń, w tym bólu przewlekłego, migren, bezsenności, depresji, schorzeń układu pokarmowego, chorób autoimmunologicznych i wielu innych.

  Chociaż akupunktura jest dla wielu ludzi skuteczna, nie jest odpowiednia dla każdego. Ważne jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek nowych terapii lub procedur.

  Akupunktura jest jednym z głównych filarów medycyny chińskiej i jest praktykowana od ponad 2000 lat. Opiera się na założeniu, że nasze ciało posiada system energetyczny znany jako "Qi" (wymawiane "chee"). Według medycyny chińskiej, choroby i dolegliwości wynikają z blokowania lub zakłóceń przepływu Qi.

  Podczas sesji akupunktury, terapeuta wbija bardzo cienkie igły w określone punkty na ciele pacjenta, zwykle zwane "punktami akupunktury". Wierzy się, że te punkty są powiązane z konkretnymi systemami i organami w ciele. Wbijanie igieł w te punkty ma na celu przywrócenie przepływu Qi i przywrócenie zdrowia pacjenta.

  Zastosowania akupunktury obejmują leczenie szeregu chorób i dolegliwości, takich jak bóle głowy i migreny, bóle pleców, bezsenność, pokonanie nałogów (np. palenie tytoniu), leczenie niepłodności, łagodzenie stresu i lęków oraz wiele innych.

  Choć wiele osób korzysta z akupunktury i doświadcza poprawy w swoim stanie zdrowia, medycyna zachodnia nadal bada procesy, które mogą wyjaśnić, jak akupunktura działa zgodnie z jej zrozumieniem ciała i zdrowia. W nielicznych przypadkach, akupunktura może powodować efekty uboczne, takie jak krwiaki lub infekcje, jeśli nie jest wykonywana przez kwalifikowane osoby.

  Akupunktura jest jednym z głównych filarów medycyny chińskiej i jest stosowana od tysięcy lat. Tradycyjnie akupunktura polega na umieszczaniu bardzo cienkich igieł w określonych punktach na ciele. Te punkty, znane jako punkty akupunktury, są zlokalizowane na ścieżkach energii, nazywanych meridianami, które biegną przez ciało.

  Teoria chińskiej medycyny mówi, że energia, zwana Qi, przepływa przez te meridiany. Kiedy energia przepływa swobodnie, jesteśmy zdrowi. Ale jeśli przepływ energii zostaje zablokowany, może to prowadzić do chorób.

  Akupunktura ma na celu odblokowanie lub zrównoważenie przepływu energii Qi, co pomaga pobudzić naturalne mechanizmy samoleczenia ciała.

  Zastosowanie akupunktury jest szerokie, obejmuje takie dolegliwości jak ból, bezsenność, stres, problemy z wagi, bezpłodność, migreny i wiele innych. Jednak zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem zanim zdecydujesz się na akupunkturę.

  Akupunktura jest od wieków stosowaną techniką w medycynie chińskiej, którą cechuje wstawianie cienkich igieł w określone punkty na ciele. Ta praktyka ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie i pomóc w różnorodnych stanach zdrowotnych.

  Według medycyny chińskiej, zdrowie człowieka zależy od równowagi sił yin i yang oraz prawidłowego przepływu energii, zwanego Qi, w specyficznych ścieżkach, znanych jako meridiany. Gdy przepływ Qi jest zablokowany lub jest w nierównowadze, pojawiają się choroby i dolegliwości. Akupunktura przywraca równowagę i poprawia przepływ Qi, co prowadzi do poprawy zdrowia i samopoczucia.

  Akupunktura jest stosowana do leczenia szeregu dolegliwości i schorzeń, w tym bólu, migracji, bezsenności, depresji, zmęczenia, problemów trawiennych, niektórych schorzeń przewlekłych i zapobiegania chorobom. W niektórych przypadkach jest stosowana również jako uzupełnienie konwencjonalnej terapii medycznej.

  Akupunktura jest jednym z głównych filarów tradycyjnej medycyny chińskiej, praktykowanym od ponad 2000 lat. Opiera się na stymulowaniu specyficznych punktów na ciele, zwanych punktami akupunkturowymi, za pomocą cienkich igieł.

  Zgodnie z medycyną chińską, zdrowie zależy od harmonijnego przepływu vitalnej energii, zwanej "Qi" (wymawiane jako "chi"), przez ciało wzdłuż określonych ścieżek zwanymi meridianami. Choroba jest wynikiem zakłócenia tego przepływu energii.

  Akupunktura jest stosowana do leczenia szerokiego zakresu dolegliwości, takich jak ból, migrena, niewydolność nerek, problemy z płodnością, bóle menstruacyjne, problemy z trawieniem, bezsenność i stres. Wiele badań potwierdza skuteczność tej terapii, chociaż sposób, w jaki działa, nie jest do końca zrozumiały według standardów zachodniej medycyny.

  akupunktura Skawina

  akupunktura Skawina

  akupunktura Skawina

  akupunktura Skawina