Akupunktura: Naturalna odpowiedź na ból chroniczny

Akupunktura jest starożytną chińską techniką medyczną, która służy do uśmierzania bólu, leczenia chorób i poprawy ogólnego stanu zdrowia. Polega na stymulacji określonych miejsc anatomicznych, znanych jako punkty akupunkturowe, za pomocą igieł ze stali nierdzewnej.

Akupunktura może powodować fizyczną odpowiedź w komórkach nerwowych, przysadce mózgowej oraz w częściach mózgu, co może prowadzić do uwalniania naturalnych substancji, takich jak endorfiny. W wyniku tego może nastąpić poprawa funkcjonowania organizmu i wspomaganie naturalnego procesu samoleczenia.

Akupunktura jest stosowana w celach przeciwbólowych, w przypadku nudności i wymiotów, zmęczenia, uderzeń gorąca, suchości jamy ustnej, neuropatii, lęków, depresji oraz problemów ze snem. W przypadku bólu chronicznego, akupunktura może być skuteczna w rozszerzaniu głównych podłużnie położonych naczyń, co może przynieść ulgę w bólu.

Warto zwrócić uwagę, że wyniki badań na temat skuteczności akupunktury w leczeniu bólu chronicznego mogą być niejednoznaczne. W niektórych przypadkach różnica między skutecznością akupunktury a placebo może być przypadkowa. Mimo to, akupunktura jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia jako metoda lecznicza.Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków