11 najczęstszych pytań o akupunkturę

Najczęstsze pytania o akupunkturze obejmują:

 1. Czym jest akupunktura? Akupunktura to metoda lecznicza oparta na wprowadzaniu igieł do punktów akupunkturowych, co wywołuje szereg impulsów, bodźców i reakcji fizyko-chemicznych, przenoszonych drogami autonomicznego układu nerwowego.
 2. Jakie są zalety akupunktury? Jednym z największych atutów akupunktury jest to, że – stosowana profesjonalnie – praktycznie nie powoduje skutków ubocznych.
 3. Czy akupunktura ma działanie relaksujące czy prozdrowotne? Akupunktura ma przede wszystkim działanie lecznicze.
 4. Komu zaleca się akupunktura? Akupunktura może być stosowana w każdym wieku – od niemowlęcia do podeszłego, i może być stosowana równolegle z leczeniem konwencjonalnym.
 5. Jakie igły są używane do zabiegu akupunktury? Stosowane są igły jednorazowe i sterylne.
 6. Ile igieł jest wprowadzanych podczas zabiegu? Zakres liczby igieł to od jeden do nawet kilkudziesięciu.
 7. Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu akupunktury? Przy prawidłowo wykonanej akupunkturze istotne powikłania praktycznie nie występują.
 8. Jakie są skutki uboczne akupunktury? Do najczęstszych skutków ubocznych należą małe siniaki lub dyskomfort w miejscu wbicia igły, może pojawić się uczucie zmęczenia, lekkie zawroty.
 9. Czy akupunktura może być stosowana w trakcie ciąży? W Chinach standardem jest, że kobiety w czasie ciąży korzystają z akupunktury.
 10. Czy akupunktura może być stosowana u dzieci? Akupunktura można stosować u dzieci, jednak małe dzieci boją się igieł, więc wykorzystuje się je w bardzo małym stopniu.
 11. Czy akupunktura może być stosowana w przypadku chorób przewlekłych i trwałych zmian strukturalnych? W przypadku chorób przewlekłych, które nie były leczone lub leczone nieprawidłowe, o efekty znacznie trudniej. Takie sytuacje wymagają więcej czasu i sesji akupunktury. Również trwałe zmiany strukturalne w ciele mogą uniemożliwić osiągnięcie pożądane efekty.


Konsultacje TCM Kraków

Akupunktura Kraków

Masaż chiński kraków

Moksa kraków

Bańki chińskie kraków

Zioła chińskie kraków